(9) Všechno je jednou poprvé

ze dne

Marrákeš máme za sebou. BOHUŽEL. Když se nás Youssef při loučení mimo jiné zeptal, jestli bychom něco z pobytu v Marrákeši udělali jinak, neváhali jsme s odpovědí ani chvíli. Ano, zůstali bychom jenom tu a dál už nejeli. Ale víme, že každé místo je jedinečné a spousta úžasných měst a míst nás teprve čeká. Takže batohy na záda a jedeme.

Hned první den mimo Marrákeš to potvrdil. Essaouira, přístavní město, kterému dominují modrá a bílá, si člověka získá během několika minut. Marrákeš je neskutečně živá a bláznivá, Essaouira je naproti tomu místy až ospalá. Ráz města je úplně jiný – kdyby vás někdo najednou postavil doprostřed města, spíš byste hádali, že jste někde v Řecku.

První den v Essaouiře bylo počasí ideální na „bloudění“ městem (staré centrum je malé a zabloudit tu je opravdu docela umění), doufáme proto v lepší zítřek, který má být vyhrazený na koupání. Po příjezdu bylo celé město ve zvláštním oparu, například oceán byl z promenády přes pláž sotva vidět. Večer se vyčasilo, což snad vydrží. Tentokrát si užijte opět spíš videa.

A co že bylo to poprvé? Jel jsem v Marrákeši poprvé v životě taxíkem 🙂 Prý docela dobrý výkon na to, že mi za dva týdny bude 27… 🙂

3 komentáře Přidejte vlastní

 1. „To je horší než na Lipně!“ ♥

  Zpětně jsem si to celé přečetla a jste skvělí! Hezky píšete a točíte, jsem zvědavá, co bude dál. 😉

  Opatrujte se,

  Pavla

 2. Simona napsal:

  Ahojte,

  čekala jsem, že budete mít s sebou i plavky a hecnete to jako vždy Dan, když někde byl. Zima nezima. To je výzva…

  Simka

  1. makushenka napsal:

   My to hecli, víc ve večerním článku! 🙂

   M+T

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.