(12) Dobrý den

ze dne

V Maroku bychom čekali asi cokoli, ale to, že nás bude ráno zdravit stánkař krásným „Dobrý den“ a přes ulici na nás budou kluci volat, jak se máme a odkud jsme, aniž by po nás cokoli chtěli, překvapilo i nás. S Al-Džadídou jsme si padli do oka. A to dokonce tak, že jsme kvůli ní změnili program. Oproti plánu tu zůstaneme o den déle a na Rabat si necháme jeden celý den místo dne a půl. Až budete přemýšlet, kam se zajet trochu uklidnit, Al-Džadídu zařaďte na seznam. Je sice trochu z ruky, ale stojí za to.

Dnešek jsme strávili koupáním. Krásná písečná pláž a nádherné vlny, senzační kombinace. Evropanky jsme tentokrát na pláži nenašli žádné, tak jsme prostě zapadli mezi místní. Dvoudílné plavky nikdo neřešil. Voda ale rozhodně není jako kafe, je to zkrátka oceán.

Slunce peklo celý den a my jsme si jen užívali. Koupání jsme korunovali skvělou večeří na ulici. Od mladíka, od kterého jsme o den dřív po složité domluvě dostali placky. Potkali jsme se na promenádě, když zrovna přijížděl se svým stánkem. Z dáli se na nás zubil, a když zastavil a my k němu přišli, už nám podával dvě placky. Kdepak, dnes to bude něco lepšího. Objednali jsme si placku i s masem. Nějak nám vysvětlil, že musí rozpálit grill a že to bude trvat 10 minut. Během těch deseti minut na nás mával kluk od popcornu, co nám den předtím prodal vodu. Město dělají lidé a ti v Al-Džadídě jsou úžasní.

Pošmákli jsme si na placce plněné grilovaným mletým masem a cibulí s kořením. Lahoda. Tom se dokonce tak odvázal, že si pár minut předtím dal i kornoutek cizrny od jiného pána. Taková alternativa slaných arašídů. Prostě drobnost na zub. Už teď se těšíme, na čem si pochutnáme na promenádě zítra.

Dvě videa z prvního dne v Al-Džadídě…

4 komentáře Přidejte vlastní

 1. Simona napsal:

  Ahojte,

  to mě teda vůbec neuspokojilo. Chtěla jsem vidět skutečné koupání v oceánu a ne jen namočené nohy. 🙂 Pořád nemám důkaz, že jste se v té ledárně koupali.

  A teď jedna technická. Reproduktor mám nahlas a moc toho z těch namluvených videí neslyším. Nešlo by přidat na síle hlasu? Hihihi.

  Přeji krásné zážitkové dny.

  Simka

  1. makushenka napsal:

   Ahoj Simi,

   při koupačce jsme radši cennosti nechali doma, takže jiné video nemáme. 🙁 A ta hlasitost – nám to tu hraje normálně, takže nevíme, kde je problém… :-\

   M+T

 2. Simona napsal:

  Ahojte,

  nevím, co se děje, ale poslední příspěvek nemůžu dnes večer otevřít. Tak si počkám do zítřka nebo do neděle nebo do pondělí. Uvidíme. Vypínám PC a budu doufat, že si brzo přečtu opět samé hezké a pozitivní hodnocení a prožitky.

  Dobrou noc,

  Simka

  1. makushenka napsal:

   Ahoj,

   to bylo tím, že jsme ho vypublikovali a pár minut na to jsme změnili čas publikace na následující den, protože jsme chtěli ještě přidat video, které nešlo na tom minulém ubytování zkomprimovat a dát na YouTube (pomalý internet). 🙂

   M+T

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *